Medalių pabiro kaip iš gausybės rago

Panevėžio orientacininkai skambiu akordu užbaigė žiemos sezoną, iškovoję krūvą visų spalvų medalių, iš jų penkis – aukščiausios prabos.Į Zarasus susirinkę pajėgiausi mūsų šalies orientacininkai ir svečiai iš Latvijos išsidalijo Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato apdovanojimus sprinto bei vidutinėje trasose.Vienas iš Panevėžio komandos lyderių Adomas Repšys tapo vaikinų iki 18 metų čempionu. Trenerio Algirdo Šalkausko auklėtinis vidutinę 5,7 km trasą su 21 kontroliniu punktu baigė per 46 min. 33 sek. ir antrą vietą užėmusį varžovą aplenkė daugiau nei 9 minutėmis. A.Repšys neseniai grižo iš Europos jaunių čempionato Suomijoje, kur buvo 21-as.

Zarasuose mergaičių iki 16 metų grupėje sprinto rungtį laimėjo Morta Matelytė. Čempionė 1,7 km trasą su 6 kontroliniais punktais įveikė per 24 minutes ir artimiausią varžovę aplenkė 1 min. 40 sek. Kitą dieną vykusiose vidutinės trasos lenktynėse sidabro medalį iškovojo Malvina Girinskytė.

Tarp šio amžiaus vaikinų dukart šalies čempionu tapo Gytis Dauknys. Panevėžietis nepralenkiamas buvo sprinto rungtyje, 3,1 km su 16 kontrolinių punktų įveikęs per 33 min. 8 sek., bei triumfavo vidutinėje (4,1 km su 20 kontrolinių punktų) trasoje – 41 min. 43 sek. Čempiono komandos draugas Simas Markevičius iškovojo abiejų rungčių bronzos medalius.

Su dviem sidabro medaliais namo grįžo Sandra Maižvilaitė, abu nuotolius antra baigusi merginų iki 18 metų grupėje.

Berniukų iki 14 metų grupėje vidutinę trasą antras įveikė Pijus Jaloveckas, nuo čempiono atsilikęs tik 7 sekundes, trečias finišavo Gvidas Burbulis. Tadas Mackevičius tapo sprinto rungties vicečempionu, o G.Burbulis iškovojo dar vieną bronzos medalį.

Vyrų elito grupėje abi rungtis laimėjo daugkartinis šalies čempionas buvęs panevėžietis, dabar sostinėje gyvenantis Nerijus Šulčys.

Panevėžiečiai tarp lyderių buvo ir veteranų varžybose. Dalius Boguška savo amžiaus grupėje vidutinę trasą įveikė pirmas, o sprinto rungtį – antras, Rimantas Cicėnas tapo abiejų rungčių vicečempionu, o Vygintas Saldukas iškovojo sidabro ir bronzos medalius.

Straipsnis : panskliautas.lt

Nuotraukos: orienteering.lt